Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajı


İnsan sağlığının en önemli unsurlarından biri olan Ağız ve Diş Sağlığı günümüzde teknolojik açıdan gelişmiş cihaz ve ekipmanlarla ve Diş hekimlerimizin uluslararası standartlar üzerindeki bilgi, donanım ve becerileriyle gerek koruyucu, gerek tedavi edici yönde hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

Sağlık ilk ağızda başlar felsefesi ile toplumda küçük yaştan itibaren diş sağlığı eğitiminin kazandırılması ebeveynlere ,öğretmenlerimize ve biz dişhekimlerine düşen görevlerdir.Bu amaçla okullarda diş sağlığı taramalarına Sağlık Bakanlığımız büyük önem vermekte,küçük yaşta kazandırılan diş fırçalama alışkanlığı,ağız sağlığını  önemsemeleriyle ileriki dönemlerde  oluşabilecek diş kayıplarının önüne geçilebilecektir.

Ülkemizde bilimsel diş hekimliğinin temelleri 22 kasım 1908’de atılmış ve  1996 yılında “Diş Hekimleri  Günü “ olarak kabul edilmiştir.

Bu vesile ile halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi hususunda büyük bir özveri ile çalışan tüm dişhekimi meslektaşlarımızın 22 Kasım Diş hekimleri gününü kutlar saygılar sunarım.

 

                            Dt. Babür CEVHEROĞLU

                                 BAŞHEKİM