Kurumsal » Hasta Rehberi » Nasıl Randevu Alırım? » 

MERKEZİMİZDEN RANDEVU NASIL ALINIR?

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

NOT: RANDEVU'YU MERKEZİMİZE GELMEDEN BİRGÜN ÖNCE ALMALISINIZ.

GÜN İÇİNDE RANDEVU ALINAMAMAKTADIR.

ÖRNEK: SALI günü merkezimize gelecek bir hastanın, en geç pazartesi günü saat 23.59'a kadar ravdusunu almış olması gerekmektedir.

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

Randevu nasıl alınır?

  • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
  • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  • Vatandaş Yozgat ilinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
  • Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

  • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce yapılmalıdır.
  • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  • Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

NOT:VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLENEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE İLGİLİ HASTANENİN MHRS HASTA KABUL BÖLÜMÜNE BAŞVURUR.

 

1. Merkezimizin www.yozgatagizdis.gov.tr adresindeki Online RANDEVU linkine tıklanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2.Mhrs sayfası açılır, Oradan RANDEVU AL linkine tıklanır.

 

3.Vatandan Giriş Ekranı açılır.Eğer E-randevu sistemini ilkkez kullanıyorsanız.Yeni üye yazısına tıklayıp üye olmanız gerekmektedir.

4.Yeni üye kaydı ekranındaki sarı yıldızlı (*) alanların doldurulması mecburidir.

Bu yüzden bu alanların doldurulması gerekmektedir.Alanlar doldurulduktan sonra kaydet butonuna tıklanarak kayıt işlemi tamamlanır.

5.Vatandan giriş ekranına TC Kimlik numarası ve üye olurken oluşturulan parola girildikten sonra giriş butonuna tıklanır.

6.Açılan sayfada RANDEVU BİLGİLERİ gözükür.Buradan İL,İLÇE,HASTANE,KLİNİK,KLİNİK YERİ alanları seçilir ve Randevu Ara butonuna basılır.

7.Randevu ara butonuna tıkladıktan sonra Hekim, En Erken Tarih, Kurum Adı, Klinik Adı, Klinik Yeri bilgileri gelmektedir.

8.Doktorun isminin üzerine tıklanır ve açılan sayfadaki istenilen randevu saati üzerine tıklanır.

9.Randevu Onayı ekranı açılır Güvenlik Kodu girilip Randevu Kaydet Butonuna tıklanarak Randevu alma işlemi tamamlanır.